Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
egzamin
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Odpowiedz do tematu    Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna » Tworzenie Pojęć i Rozumowanie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
egzamin
Autor Wiadomość
roxi
Roxana


Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 132
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki Smile Super!

_________________
http://roxanne.pl/prezent_na_walentynki.php
Pią Maj 13, 2011 20:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Pią Maj 13, 2011 20:13
Daga
Queen of the Mods


Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 168
Skąd: Piachy

Post Odpowiedz z cytatem
Pytanie zasadnicze - czy ktoś ma może jakieś opracowania zagadnień coś ten? Razz

_________________

Zasada: jedno spojrzenie, tylko jedno.
Żadnego oglądania się za siebie.
Ale się oglądam...
Pon Maj 16, 2011 11:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martuś G.
upierdliwy admin


Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 338
Skąd: przyszło ci to do głowy?

Post Odpowiedz z cytatem
Hej Smile Obiecałam, że się przyjrzę tym pytaniom. 1 i 2 można wykoncypować ze slajdów. Jeśli chodzi o 3:

Z mojego pktu widzenia, to ma wyglądać tak. Z założenia o zamkniętym świecie wiemy tylko tyle, ile daje nam opis (opis daje nam pełną info o świecie). Nie interesują nas inne stany świata - tylko te znane.Więc przy przyjęciu regułu o zamkniętym świecie np. nie ma innego pistoletu, niż ten który został znaleziony w garderobie, bo innej broni nie odszukano - więc żona milionera została zabita kulą z tego właśnie pistoletu.

Niemonotoniczność ogólnie polega na zasadzie - to, co jest prawdziwe przy danych przesłankach może nie pozostać prawdziwe przy dopływie nowej info. W odnieniesieniu do przykładu z PKP: nie ma info o szukanym połączeniu PKP TO nie ma szukanego połączenia, ALE DOKŁADAMY NOWE PRZESŁANKI (jest info o szukanym połączeniu w rozkładzie PKS) I ZMIENIA SIĘ NAM WNIOSEK: jest szukane połączenie.
W przypadku morderstwa, w momencie, kiedy pojawią się nam nowe przesłanki (np. wiadomość, że rewolwery były dwa -bo milioner miał komplet dwóch rewolwerów a drugi nie został znaleziony), zmieniają się wnioski pośrednie, które są przesłankami dla ostatecznego wniosku. Jeżeli wiemy, że bronie były dwie - nie możemy np. przyjąć wniosku, że strzelano z pistoletu znalezionego w garderobie. Itd.

Założenie o zamkniętym świecie będzie funkcjonować zawsze w oparciu o wszystkie info jakie będą dostępne dla opisu zbrodni. Jeżeli pojawią się nowe przesłanki - ten świat będzie się powiększał, ale tylko o tyle, o ile nowa przesłanka na to pozwala.

Ja to tak widzę, możliwe, że się mylę Smile

_________________



Adres, login i hasło naszego boxa są dostępne w "przyklejonych" tematach w działach: "Ogłoszenia Starosty" i "Studia".
Wto Maj 17, 2011 10:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Enola Gay
Aleksandra B. | starościna


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 361

Post Odpowiedz z cytatem
Martuś G. napisał:
Hej :) Obiecałam, że się przyjrzę tym pytaniom. 1 i 2 można wykoncypować ze slajdów. Jeśli chodzi o 3:

Z mojego pktu widzenia, to ma wyglądać tak. Z założenia o zamkniętym świecie wiemy tylko tyle, ile daje nam opis (opis daje nam pełną info o świecie). Nie interesują nas inne stany świata - tylko te znane.Więc przy przyjęciu regułu o zamkniętym świecie np. nie ma innego pistoletu, niż ten który został znaleziony w garderobie, bo innej broni nie odszukano - więc żona milionera została zabita kulą z tego właśnie pistoletu.

Niemonotoniczność ogólnie polega na zasadzie - to, co jest prawdziwe przy danych przesłankach może nie pozostać prawdziwe przy dopływie nowej info. W odnieniesieniu do przykładu z PKP: nie ma info o szukanym połączeniu PKP TO nie ma szukanego połączenia, ALE DOKŁADAMY NOWE PRZESŁANKI (jest info o szukanym połączeniu w rozkładzie PKS) I ZMIENIA SIĘ NAM WNIOSEK: jest szukane połączenie.
W przypadku morderstwa, w momencie, kiedy pojawią się nam nowe przesłanki (np. wiadomość, że rewolwery były dwa -bo milioner miał komplet dwóch rewolwerów a drugi nie został znaleziony), zmieniają się wnioski pośrednie, które są przesłankami dla ostatecznego wniosku. Jeżeli wiemy, że bronie były dwie - nie możemy np. przyjąć wniosku, że strzelano z pistoletu znalezionego w garderobie. Itd.

Założenie o zamkniętym świecie będzie funkcjonować zawsze w oparciu o wszystkie info jakie będą dostępne dla opisu zbrodni. Jeżeli pojawią się nowe przesłanki - ten świat będzie się powiększał, ale tylko o tyle, o ile nowa przesłanka na to pozwala.

Ja to tak widzę, możliwe, że się mylę :)




Też tak kombinowaliśmy wczoraj, więc to chyba znaczy, że dobrze ;) Dzięki!


P.S. Egzamin jest o godzinie 9:00 w sali 306!

_________________
„Nie będziesz czynił maszyn na obraz i podobieństwo umysłu człowieka."
Wto Maj 17, 2011 10:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
baranek
Marta T.


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 46

Post Odpowiedz z cytatem
Marto, jeśli jednak mogłabyś skrótowo opisać 1 i 2 zadanie to niektórzy (Razz) byliby bardzo wdzięczni! Nie wszyscy potrafią wykombinować coś sensownego... Jeśli ktoś inny już wpadł na rozwiązania zad 1 i 2 to będę wdzięczna za sugestie:)
Wto Maj 17, 2011 14:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anula
Ania M.


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 494
Skąd: suchy las :))

Post Odpowiedz z cytatem
hej! ja nie mam co prawda pomyslu na 1 i 2 (mysle, ze w 2 mamy to umiejscowic w tej teorii z poziomami, ale to tylko moje domysly).
Mysle natomiast, ze w 3 powinnismy tez udzielic odp kto zabil. bo takie jest pytanie. czym, to wiadomo, gdzie wiadomo ale wydaje mi sie, ze skoro odp jest KTO, to w CWA tez trzeba na to odp. ale moge sie mylic Smile

bede wdzieczna za 1 i 2 Smile

_________________
Cool
Wto Maj 17, 2011 16:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quee
Ewa M.


Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
czy ktoś może mi przypomnieć o co chodziło ze znakiem zorro i z implikowaniem?
Wto Maj 17, 2011 19:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel98
Kognik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 3

Post Odpowiedz z cytatem
zależy jaki termin byłby najlepszy

recommended article
Nie Lut 19, 2017 11:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Nie Lut 19, 2017 11:56
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna » Tworzenie Pojęć i Rozumowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

5 rok kognitywistyki UAM  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials)