Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
NIFY - leksykon JAVA

 
Odpowiedz do tematu    Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna » II rok - semestr zimowy [III] Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
NIFY - leksykon JAVA
Autor Wiadomość
eternelle
Former starosta


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 241
Skąd: Poznań

Post NIFY - leksykon JAVA Odpowiedz z cytatem
Chodziłam dziś po księgarniach zrozpaczona wizją najbliższego koła z informatyki i udało mi się znaleść malutkie niepozorne "coś", co - wydaje mi sie - jest najlepiej opracowanym "podręcznikiem" dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z Javą od kompletnego zera.
"Java - Leksykon kieszonkowy" Marcin Lis - wyd. Helion.

W książeczce tej opisane jest to, co potrzebujemy - w formie usystematyzowanych pojeć - jak na leksykon przystało Wink Wszystko wytłumaczone łopatologicznie, opisane w formie algorytmu z jednoczesnym podaniem konkretnego przykładu - dzięki czemu nie pojawiają sie chyba żadne wątpliwości o co chodzi i co jest czym w danym zapisie.

moze dla zachęty podam kilka przykładów:


jednoczesna deklaracja zmiennej, utworzenie obiektu i przypisanie go do zmiennej odbywa się za pomocą schematycznej konstrukcji:

nazwa_klasy nazwa_zmiennej = new nazwa_klasy();



albo coś o konstruktorach:

Konstruktor to specjaslna metoda, która zostanie wywołana zawsze po utworzenie obiektu w pamięci. Metoda będąca konstruktorem nigdy nei zwraca żadnego wyniku i musi mieć nazwę zgodną z nazwą klasy. Schematycznie budowa konstruktora wygląda następująco:
class nazwa_klasy
{
nazwa_klasy()
{
//kod konsatruktora
}
}




Uważam, ze ksiażka jest rewelacyjna dosłownie "krok po kroku" - siedzę nad nią od 3h i na dobrą sprawe wszystko zaczynam rozumieć Smile
a co najważniejsze... ksiażka nie kosztuje 70 czy 100 złotych, ale 9.90

I teraz moja propozycja - książeczka jest malutka, można ją wszędzie zabrać i wydaje mi się, ze lepiej mieć ją w całości niż ksero, czy wydrukowany skan (na którym - jak wiemy z przykrego doświadczenia - nie zawsze widać, czy tam jest kropka, przecinek, czy też może zwykła spacja - co chyba w przypadku Javy jest najważniejsze)

książeczke ciężko dostać w ksiegarniach bo, nie ma jej w żadnym Empiku, a w ksiegarni technicznej na Półwiejskiej były ostatnie 3 sztuki - proponuję wiec, by osoby zainteresowane przesłały mi maila z zamówieniem do poniedziałku do godz 15, następnie złoże zamówienie w wydawnictwie , przesyłke dostarczą następnego dnia i w środe na zajeciach u AB ją dostaniecie.

Wydaje mi sie, że 9.90 to nieduża kwota (hmm... dwa piwa? jeden najtańszy drink? Wink ), a warto zainwestować w dobrą pomoc Smile

mój mail: msskowronek@gmail.com albo bezpośrednio na gg: 6639388

jeśli macie jakies pytania, pomysły albo wątpliwości - piszcie tu, albo na maila - jestem prawie cały czas przy kompie Smile

pozdrawiam!

_________________

Il ne reste que toi...
Sob Lis 24, 2007 21:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama







Sob Lis 24, 2007 21:20
dziekuje-postoje
Daria


Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 275
Skąd: z nienacka

Post Odpowiedz z cytatem
Hej, to gdzie można złapać książeczkę? Bo u AB ani słychu, ani widu - przynajmniej na mojej grupie.

_________________
Uh huh. That's Right. I said It. I ment It. I'm here to represent It.
Pią Lis 30, 2007 12:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pią Lis 30, 2007 12:47
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum 5 rok kognitywistyki UAM Strona Główna » II rok - semestr zimowy [III] Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

5 rok kognitywistyki UAM  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials)